15.03.2015

Роботи Осипа Сорохтея представили в Музеї мистецтв Прикарпаття

Невідомий Сорохтей. Близько восьми десятків нарисів, акварелей та олійних робіт Осипа Сорохтея представили в Музеї мистецтв Прикарпаття. Виставку відкрили до 125-тиріччя від дня народження художника. Більшість робіт надали із приватної колекції родичі митця.

Знаний карикатурист та портретист Осип Сорохтей свої перші нариси створював на фронті. Перебуваючи у Легіоні Українських січових стрільців, він малював портрети солдатів та старшин. А також ілюстрував стрілецькі часописи. Окрім нарисів Сорохтей творив і олійні та акварельні шедеври. Зокрема, у 1935 році на замовлення владики Григорія Хомишина намалював полотно “Зняття із хреста”. Цей образ вже 80 років є модерновою окрасою головної греко-католицької святині міста.

Юна шанувальниця творчості Осипа Сорохтея Вікторія Латик найбільше захоплюється автопортретами митця. Нещодавно вона написала шкільну наукову роботу про талант краянина.

Сорохтей не вмів і не хотів іти на компроміс , – кажуть мистецтвознавці. Відтак його тривалий час не визнавали. Лише у 70 – ті роки минулого століття у Львові відкрили першу виставку його творів.
Чех по батькові, поляк по маминій лінії. Все життя Осип Сорохтей вважав себе українцем. Тепер його іменем названа одна із вулиць Івано-Франківська. А дві картини Осипа Сорохтея, намальовані олійними фарбами, є у постійній експозиції Музею мистецтв Прикарпаття.

Виставки. 2015 р.
About randrust

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *